Boats English   Tekneler Türkçe
ROTA Tekneleri

Bodrum Gökova Bodrum

Bu Rota Hem Kabin Kiralamada hemde Tekne Kiralmasında Kullanılır.

Süre :
8 Gün 7 Gece
Başlangıç Limanı :
Bodrum
Bitiş Limanı :
Bodrum
Rota Haritesı :

Bodrum Gokova Bodrum Route Itinerary

BODRUM / GÖKOVA KÖRFEZİ / BODRUM

1.Gün Bodrum liman

Saat 15:30 dan itibaren konuklarımız karşılama görevlisi tarafından kamaralarına yerleştirilir. Tur ve tekne hakkında kısa ön bilgiler verilir. Yatta servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme limanda yapılır. Arzu eden Konuklarımız Bodrum’u ve Bodrum Kalesi'ni gezebilirler.

2.Gün Bodrum - Alakışla bükü – Çökertme

Sabah Konuklarımız kahvaltılarını yaparlarken Kaptanımız liman çıkış işlemlerini tamamlar ve kahvaltıdan sonra Rehberimiz ve Kaptanımız tarafından

konuklarımız yat mürettebatı ile tanıştırılır, turla ilgili bilgiler aktarılır ve  harita üzerinde gidilecek yerler hakkında kısa bilgiler verilir.

Kahvaltı ve info toplantısından sonra Alakışla bükü’ne hareket. Arzu edilirse Alakışla Bükündeki eski Bizans köyü harabeleri gezilebilir. Akşam yemeği ve geceleme şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’de.

3.Gün Çökertme  - İngiliz limanı

Kahvaltıdan önce masmavi sulara sahip Tuzla koyu’na hareket. Tuzla’da öğle yemeği ve yüzme molası. Akşam yemeği ve geceleme İngiliz limanında.

Buraya İkinci Dünya Savaşı’nda İngiliz Donanmasına ait gemiler saklandığı için İngiliz Limanı denmektedir.

4.Gün İngiliz limanı – Sedir adası – Karacasöğüt

Kahvaltıdan sonra Sedir adası’na hareket. Burada Hellenistik-Roma çağından kalma eski Kedreai ören yeri bulunmaktadır. Burası Orta çağda Rodos’lu şövalyelerin barınak yeri olarak kullanılmıştır. Adada, kilise, tiyatro, nekropol, ev kalıntıları ve şövalye armaları görülebilir. Adada bulunan kitabelerde Kleopatra’nın bu adaya geldiği ve denize girdiği anlatılır. Bu nedenle adadaki küçük koya Kleopatra Plajı denir. Bu plajdaki bulgur tanelerine benzeyen deniz hayvanlarının kalıntılarından oluştuğu sanılan kumları almak yasaktır. Efsaneye göre Kleopatra’nın yöreyi çok beğendiğini gören Romalı Antonius gemilerle Kuzey Afrika’dan buraya kum taşıtmıştır..Sedir Adası’na giriş ücretlidir.

Akşam yemeği ve geceleme, çam ağaçları ile çevrili şirin bir balıkçı köyü olan Karacasöğüt’de. Arzu edilirse buradan Marmaris’e gezi düzenlenebilir. Marmaris yolu 20 dakika sürer.

5.Gün Karacasöğüt – Löngöz

Kahvaltıdan sonra Ballısu koyu. Akşam yemeği ve geceleme bir doğa harikası olan Löngöz’de yapılır. Arzu eden konuklarımız ormanda akşam yürüyüşü yapabilirler.

6.Gün Löngöz – Orak adası

Kahvaltıdan önce Kargılı koyu’na hareket. Öğle yemeğinden sonra berrak sulara sahip Orak adası’na gidilir. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel adada yapılır.

7.Gün Orak adası – Papuçburnu- Bodrum

Kahvaltıdan sonra Papuçburnu’na hareket. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Haremten koyu. Bu koyda saat 5 çayı servisinden sonra Bodrum limanı’na giriş. Geceleme Bodrum limanında yapılır.

8.Gün Bodrum liman

Kahvaltıdan sonra en geç saat 10:30 da yattan güzel anılarla ayrılış.

Kaptan rotayı ve koyları hava şartlarına göre değiştirebilir.

Sayfa Etiketleri : Bodrum Kalesi, Alakışla,Çökertme,İngiliz Limanı,Karacasöğüt,Sedir Adası, Kleopatra Plajı, Longöz,Orak Adası, Gökova Körfezi, Mavi Yolculuk, Mavi Tur, Kabin Kiralama,Yunan Adaları, Gulet, Gulet Kiralama,Kabin Kiralama
facebook'ta Paylaş

Bizlere +90 530 970 38 25 numaralı hattımız üzerinden telefon / SMS / WhatsApp / Viber üzerinden iletişime geçebilir yada rota@rotayachting.com elektronik posta adresine elektronik posta yollayabilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram Youtube

Rota Yachting

Marmaris Head Office Ofisi

Adres : Sariana Mah. 20. Sokak, Oral Apt. No. 1 Kat.2
Marmaris - Muğla - Türkiye
Tel : +90 ( 252 ) 412 50 16
GSM : +90 530 970 38 25
Faks : +90 ( 252 ) 412 50 11
E-posta : rota@rotayachting.com


Marmaris Marina Office Ofisi

Adres : Marmaris Marina, 28. Sokak No:7
Marmaris - Muğla - Türkiye
Tel : +90 ( 252 ) 412 50 16
GSM : +90 530 970 38 25
Faks : +90 ( 252 ) 412 50 11
E-posta : rota@rotayachting.com


© 2020 Rota Yachting. Tüm Hakları Saklıdır.